top of page

ОГД 15 млн. гривень. Чи підпадає смерть від захворювання? Чи мають право повнолітні діти?Жили разом, але не були в шлюбі. Як бути?

  • Фото автора: Юридичний центр
    Юридичний центр
  • 16 квіт.
  • Читати 2 хв

Статею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено виплату одноразової грошової допомоги членам сім'ї військовослужбовця, який загинув при захисті Батьківщини.

Чи мають право на отримання цієї допомоги жінка, яка проживала разом із загиблим, але в шлюбі не перебувала (розлучені або не укладали шлюб), а також повнолітні діти?

Який розмір допомоги має бути, у разі смерті військовослужбовця від захворювання при виконанні обовязків військової служби, а не загибелі на полі бою?

Наведемо відповіді на ці питання у даному пості.



Жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі має право на отримання одноразової грошової допомоги за загибель військовослужбовця за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили.


Що потрібно для того, щоб жінці (чоловіку), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою отримати одноразову грошову допомогу?


Необхідно звернутися до суду за місцем проживання про встановлення факту проживання із загиблим однією сімєю.


Факт проживання однією сім'єю встановлюється через суд

Суду необхідно представити докази:

  • спільного проживання

  • наявності взаємних прав і обовязків

  • ведення спільного побуту.


Після отримання рішення суду про встановлення факту проживання чоловіка і жінки однією сімєю, його слід долучити до заяви про виплату ОГД і разом з іншими документами подати через ТЦК на розгляд комісії Міністерства оборони України.



Чи мають право повнолітні діти отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 15 млн. гривень у разі смерті батька (матері) під час захисту Батьківщини?


Мають право, але лише у разі перебування на утриманні військовослужбовця.


Для того, щоб встановити факт перебування на утриманні потрібно звернутися до місцевого суду із заявою про встановлення факту перебування на утриманні загиблого.


Суду необхідно представити докази:

  • перебування на його повному утриманні (оплата загиблим комунальних, продуктів харчування, одягу, тощо), або

  • одержання від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування (хоч і проживали окремо, але загиблий надавав допомогу і крім цієї допомоги будь яких інших доходів не було).


Після отримання рішення суду, його разом із аявою та іншими документами слід подати через ТЦК на розгляд комісії МОУ.



Який розмір одноразової грошвої допомоги має виплачуватися членам сімї військовослужбовця, який помер під час виконання обовязків військової служби, хоча й не на полі бою?


Розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану під час виконання ним обов’язків військової служби, не може становити менше 15 мільйонів гривень.

У разі смерті військовослужбовця (наприклад від захворювання) при виконанні обовязків військової служби в період воєнного стану не може становити менше 15 млн. гривень.

Тобто ключовим в даному випадку є наявність воєнного стану і смерть при виконанні обов'язків військової служби.


Тому смерть військовослужбовця від захворювання, в період воєнного стану, навіть не в зоні бойових дій, але при виконанні обов'язків військової служби, передбачає, на нашу думку, виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 15000000 (пятнадцять мільйонів) гривень.


У разі, якщо надійшла відмова у виплаті одноразової грошової допомоги в розмірі, передбаченому Постановою КМУ №168, її можливо оскаржити до суду.


Замовити юридичну консультацію з питань виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого військовослужбовця Ви можете просто зараз!

Зателефонуйте нам або напишіть своє питання в ЧАТ.

 
 
 
bottom of page